Bronzérem!
2021. 06. 20.

A 49 NB-II-es csapatból harmadik lett a NYÍKSE.

A harmadik mérkőzését játszotta a Sunshine- NYÍKSE a négyes döntő során. Az ellenfél a házigazda Pécs volt. A találkozó eleje szoros volt, de a hajrá a nyíregyháziaknak sikerült jobban, így öt ponttal vezettek az első negyed után. A folytatásban is jól játszottak a mieink, és szépen megoszlottak a pontok. Főleg a palánk alatt volt eredményes a NYÍKSE, és tartotta előnyét. A nagyszünetben 43-38-ra vezettek a nyírségiek. A harmadik negyed Savic kosaraival indult, őrizte előnyét a Nyíregyháza. A PEAC főleg közeliekkel próbálkozott, és egy pontra zárkózott a játékrész felénél, majd egy triplával fordítottak. A záró negyed elején 10 ponttal meglépett a Pécs, de próbálta csökkenteni hátrányát a NYÍKSE. Kósa kosarával 78-75 lett, sőt Savic egy hármassal 80-81- nél a mieinket juttatta előnyhöz három perccel a vége előtt! Asztalos pillanatai következtek, öt ponttal a Nyíregyháza vezetett. Ezt Tisza még egy triplával megfejelte, így a NYÍKSE az utolsó negyedben nagyot hajrázva győzött,és harmadik lett a négyes döntőben.

PTE PEAC -Sunshine NYÍKSE 82-90 (16-21, 22-22, 33-23, 11-24)

NYÍKSE: Asztalos 14 , Kósa 9/3 , Zajácz 6, Gáspár 12, Tisza 17/3

Csere:Földesi 10/3, Balogh B.B., Bíró 5/3, Savic 16/9 , Csirpák 1

vezetőedző: Kovács Tibor