A harmadik helyért játszhatunk
2021. 06. 19.

A Dunaharaszti legyőzte a NYÍKSE csapatát.

Folytatódott a négyes döntő a kosárlabda NB-II-ben. A Budafok a Sunshine NYÍKSE után a házigazda pécsieket is legyőzte, a nyíregyháziak pedig a Dunaharaszti ellen léptek pályára.
Jól kezdett a NYÍKSE, 9-0-ra is vezetett, és úgy tűnt komoly előnyt sikerül már az első negyedben kialakítani. Sajnos a folytatásban rendre kimaradtak a dobások, Trepákék pedig felzárkóztak a negyed végére. Sőt, a második játékrészben fordítottak is, érezhető volt, hogy a pénteki utazás és meccs sokat kivett a csapatból. Sok volt a hiba mindkét oldalon, a nyírségieknél Asztalos volt ponterős, de 17-15 után jött egy 9-0-ás Dunaharaszti roham. Zajácz és Savic is jókor talált be, így a nagyszünetben 29-26 volt az állás. Fordulás után felváltva jöttek a kosarak, Asztalost nem tudták tartani, kilenc mezőnykísérletéből hét volt jó. Az ellenfélnél jobban megoszlottak a pontok, és a játékrész vége a Dunaharasztinak sikerült, így ők vezettek az utolsó felvonás előtt 45-40-re. Négy percet kellett várni az első NYÍKSE kosárra a záró negyedben, de az ellenfél is egyre fáradtabban mozgott – ők hosszabbításos meccset vívtak pénteken. Bíró dupláival 46-49 volt az állás, de Tursics is eredményes volt, így a hajrának az ellenfél véghatott neki előnnyel, és végül meg is nyerték a találkozót. A NYÍKSE vasárnap a PTE-PEAC ellen játszik.

Sunshine- NYÍKSE – Dunaharaszti 50-67 (10-9, 19-17, 11-19, 10-22)

NYÍKSE: Asztalos 18/3, Tisza 4/3, Zajácz 5/3, Kósa 10, Gáspár

Csere: Savic 5/3, Bíró 4, Földesi 2, Csirpák 2

vezetőedző: Kovács Tibor