A rájátszás első mérkőzésén kikapott a NYÍKSE-SZEGFŰ BÚTOR
2023. 04. 17.

Atomerőmű KSE Bonyhád - NyíKSE-Szegfű Bútor 87-73 (24-15,19-12,27-22,17-24)

Dobók: Prophet 12; Gáspár 11/3; Asztalos 7; Végső 2; Földesi -,
Cserék: Tisza 14/9; Cvijin 11/3; Kurucz 10/6; Skorcov 4; Vida 2; Verba; Szilasi;

A hazaiak sok hiányzóval, egy fiatal csapattal álltak ki az NBI/B zöld csoportjának rájátszásában a 9-12 helyért folyó küzdelemben. Sajnos a mieink már az elején leblokkoltak. A Bonyhád hirtelen "repülőrajtot” vett, mi pedig csak kapaszkodtunk és igaz, hogy Prophet és Asztalos kosarával kiegyenlítettünk, de utána folyamatosan nőtt a különbség. A hazaiak agresszívebben védekeztek, gyorsabban támadtak és olvasták a sokszor nem túl tudatos játékunkat, ebből pedig sok eladott labda lett.  Az első negyed közepén vár 13 pont is volt a különbség, de a hajrájában 10-en belülre kerültünk, 24-15.

A második negyed 5. percéig maradt is a 10 pont körüli különbség, nem bírtuk lefaragni, sőt  3 percig kosarat se tudtunk szerezni. Ennek meglett a következménye, a szünetre már 16 pontra növelte a Bonyhád az előnyét,  így 43-27 -el vonulhattak szünetre a csapatok.
A második félidő első három percében csak Skorcov duplából és Tisza triplából tudott 1-1 alkalommal betalálni és így a különbség már 25 pontra duzzadt, de az utolsó percben  még Gáspár és Asztalos kosaraival szépíthetünk, de így is 70-49-el fordultunk rá az utolsó negyedre.
A negyedik etapban már teljesen reményvesztetten támadtunk és újabb hibák, így a 20-21 pont különbséget tudta tartani a hazai csapat.
Az utolsó két percben már ők is kiengedtek, így egy pár könnyebb kosarat is behúzhattunk, így Cvijin, Kurucz és Tisza kosaraival valamit kozmetikáztunk az eredményen, így az 87-73 lett a vége.

Sajnos ez a játék hazai pályán is kevés lesz, ami azért is fájó, mert eddig jó formát mutatott csapatunk és az ellenfél egy rendkívül fiatal csapat volt.
Pénteken jön a párharc második mérkőzése. A párharc pedig két győzelemig tart, tehát a NYÍKSE-nek győzni kell és utána megint lehet Bonyhádon bizonyítani.