Van még remény, harcos mérkőzésen nyert a NYÍKSE-Szegfű Bútor

NYÍKSE-Szegfű Bútor - Atomerőmű KSE Bonyhád 70-53 (9-13, 23-7, 15-14, 23-19)

Gáspár 6; Asztalos 19; Cvijin 3; Végső 13/9; Vida 6
Cserék:
Vida 6; Tisza 6; Földesi 6/3; Kurucz 7/3; Skorcov 6; Szilasi, Verba

Edző: Brane Savic

Nagy várakozással futottunk neki a rájátszás első párharcának második mérkőzésére.

NBI/B zöld csoportos csapatunk legutóbb a Bonyhád együttesétől 14 ponttal kikapott idegenben.
Így most fontos volt a győzelem, hogy legalább a 3. mérkőzést kiharcoljuk.
Ehhez képest beragadtunk kezdés után, már 0-6.
De, Asztalos cipelte a csapatot a vállán, sőt, ki is egyenlített, 6-6
Innen megint a vendégeké volt a terep, gyorsan támadtak és agresszíven védekeztek, de sok hiba volt mindkét oldalon, így a negyed vége 9-13.
A második negyed elején azonnal Földesi tripla és Kurucz, Asztalos dupla, máris 16-14 a javunkra. Nem adjuk fel és ez biztató.
Megint beragadunk, sok a hiba, kosárcsend, de a 17. percben magunkra találunk és jönnek a pontok.
Vida sikeres dupla, majd büntető, majd Gáspár is betalál és Skorcov is eredményes kétszer, 27-19, van izgalom.
Az utolsó percben Kurucz rázza meg magát és 5 ponttal gazdagítja a csapatot! Ez jól jött, 12 pontos előnnyel 32-20 eredménnyel fordulnak a csapatok.

Szünetben mindenki arról beszél, hogy jól játszik a csapat és nem jönnek össze a helyzetek, de akarunk, csináljuk, ez jó.
A második félidő fej-fej mellett kezdődik, sok a hiba, de Végső, Vida, Végső és Asztalos kosarainak köszönhetően már 17 pont különbséget is jegezhetünk, 40-23, de az ellenfél három tripláját követően szorosabb lett és a negyedet 47-34 -el zártuk.
Utolsó etap következik, ez még nem megnyugtató előny.
Sajnos itt a játékvezetők is engedik a keményebb játékot ezért néha óriási adok-kapok van. 2 perc után már csak 7-8 pontra csappant a különbség.
De, Asztalos és Tisza most nagyon odateszi magát és Gáspár is sok jó gólpasszt ad, sikerül ellépnünk, 61-47.
Az utolsó két percben már felszabadultan tartottuk a labdát, így a végeredmény 70-53,
Végre keményen küzdöttek a fiúk, sokszor visszajöttek a holtpontról.
A 3., döntő mérkőzésen viszont még ennél is keményebbnek, meggyőzőbbnek kell lenni, mert ez a Bonyhád igenis verhető.

Csütörtökön, Bonyhádon lesz a sorsdöntő 3. mérkőzés.

Fotó: Janics Attila