Vereség a hajrában
2021. 04. 23.

A Békéscsaba legyőzte a NYÍKSE-t.

A férfi kosárlabda rájátszásának harmadik fordulójában a Sunshine NYÍKSE a Békéscsabát fogadta. Volt miért visszavágni, az alapszakasz során a csabaiaktól idegenben kikapott a Nyíregyháza, és a vendégek a második helyről várhatták a találkozót.
Az első negyed mindkét oldalon jó játékot hozott, Zajácz triplájával 19-10-nél komoly előnyt harcolt ki a hazai csapat, és végül nyerte is a játékrészt a NYÍKSE. A második felvonás elején tovább nőtt a távolság. Jól védekezett Kovács Tibor együttese, Kósa hármasával pedig 33-15 lett az állás. Tisza is remekül dobott kintről, Asztalos pedig a palánk alól szerzett fontos kosarakat. A Békéscsaba gyors indulásokkal próbálkozott, így a negyed végére közelebb került, de így is a nyíregyháziak vezetésével mehettek pihenőre a csapatok. Fordulás után két triplával indítottak a vendégek, és tíz ponton belülre kerültek. A folytatásban sem álltak le a távoli dobásokkal, így 53-50-nél szoros lett az állás. Ekkor összekapta magát a NYÍKSE, előbb Asztalos, majd Tisza volt eredményes, Hegyi pedig sok lepattanót szedett, így a záró negyed előtt maradt a hazai vezetés. Az utolsó negyedben rendre kimaradtak a nyíregyházi dobások, és 66-66-nál egyenlített a Békéscsaba, így izgalmasan alakult a hajrá. Kevesebb mint három perccel a vége előtt átvették a vezetést a vendégek, majd vitatható bírói ítéletek korbácsolták a kedélyeket, Földesi ki is pontozódott. A Békéscsaba végül az utolsó negyedben fordítva megnyerte a találkozót.

Sunshine NYÍKSE – Békéscsaba 70-76 (28-13, 19-18, 17-24, 6-21)

NYÍKSE: Asztalos 15, Kósa 17/3, Tisza 18/9, Zajácz 7/3, Földesi 4

Csere: Balogh B.B. 4, Csirpák, Bíró 2, Pálkerti , Hegyi 3/3

vezetőedző: Kovács Tibor