Új névvel, jött a győzelem...
2022. 12. 10.

NYÍKSE-Szegfű Bútor - Pénzügyőr SE 76-65 (17-10; 18-11; 20-20; 21-24)

Feszülten vártuk a péntek estét, készült a NYÍKSE NBI/B zöld csoportos csapata.
Új névszponzorral, NYÍKSE-Szegfű Bútorként lépett pályára a csapat az év utolsó hazai bajnoki mérkőzésén.
Nagy volt a teher, hiszen, ha veszít a csapat, akkor gondban lesz egy győzelemmel az őszi szezon utáni fordulásnál.
A kezdés nem volt rossz, az először hazai mérkőzésen pályára lépő, fiatal Végső és Tisza kosarainak köszönhetően már 9-0 negyedik percben. Úgy védekezünk, ahogy az előző szezonban.
A támadásoknál pedig Végső jól diktálta az iramot, így a negyedet 17-10-el zártuk.
A következő negyed 3 perc kosárcsenddel indult. Jól védekeztünk, de elhaltak a támadásaink.
Cvijin, Végső és Földesi is hibázott. Megrekedtünk, majd Gáspár törte meg a kosárszünetet.
Utána viszont Cvijin négy(!) trojkát rámolt be, így máris 31-12. Nagyon rég játszottunk már ilyen jól.
Gáspár zsákolása koronázza meg a sorozatot és még a negyed végén Cvijin is bedob egy duplát, miközben az ellenfél csak büntetőből tud szorgoskodni. 35-21-el fordul a csapat, jól jön a pihenő. Nem tudtuk 20 pont különbség felé menni.
A harmadik negyed teljesen kiegyenlített volt, Asztalos jól szorgoskodot a palánk alatt, majd Végső és Cvijin is “triplázik”.
Megint 19 van közte, aztán felváltva “sülnek" a kezek és  55-41-el ugrunk neki az utolsó etapnak. Még nem dőlhettünk hátra. Főleg, hogy az ellenfél harap, nyom és ott a tűz a szemükben, zavarba hozzák a cseréinket.
A negyed közepére meg is van a húsz pont, 67-47.
DE, bárki bármit gondol, ez kosárlabdában nem különbség.
Cseréink nem tudtak felnőni a feladathoz és kapunk 3 perc alatt egy 0-14 es rohamot és máris csak 8 pont az előnyünk az utolsó percre.
Akkor viszont Asztalos, Cvijin és Tisza is betalált, ha mást nem büntetőből.
Húúú megvan a vége, 76-65.

Végre volt lendület a csapatban, az utolsó 3 perc kivételével végig koncentráltan védekeztünk, és igyekeztünk lendületesen támadni, kontrázni. Ez sokszor bejött.
Bízunk benne a fiúk túl vannak a mentális mélyponton és újult erővel fordulnak rá a következő “félszezonra”
Jövő héten, 16-án Hódmezővásárhelyre utazik a csapat, ahhoz a csapathoz, akiktől még  a szezon első mérkőzésén, hazai pályán kikaptunk. Bízunk benne, van mit keresni és a jövő év elejei, három hazai mérkőzésen is. Ha ezek közül kettőt legalább megnyerünk, akkor lehet tovább gondolkozni ebben a csoportban.

Egy biztos, az új szponzor, az új név szerencsét hozott és teljesen kicserélt csapatot láthatott a Bánki közönsége.