Tartalékosan kapott ki a NYIKSE
2019. 05. 13.

Ceglédi KE - SUNSHINE-NYIKSE 100-81.

Az alapszakasz utolsó előtti mérkőzését játszotta a NYIKSE NBII-es kosárlabda csapata vasárnap Cegléden. A feljutni készülő hazaiak a tabellát magabiztosan vezetik, két NBI-es szintű amerikai játékossal és több élvonalbeli csapatoknál is megfordult magyar játékossal álltak fel a sérülések, érettségik, vizsgák miatt tartalékosan, 8 fővel felálló nyíregyháziak ellen. Az elején szinte lerohanták a hazaiak a vendégeket és 10-2 is volt az állás. Időkérés után rendezte a sorokat Kovács Tibor és Brane Savic, de mégis könnyen átgázoltak a lassabb NYIKSE játékosokon a ceglédiek. Az első negyed 24-12 -vel zárult. Aztán a második negyedben már sokkal jobb lett a védekezése a NYIKSE-nek és fej fej mellett tudott haladni a sokkal jobb fizikumú és magasabb CKE-vel. A 2. negyed eredménye biztató volt, 24-23, így a félidő 48-35-el zárult. A harmadik negyedben a nyíregyiek egyetlen centere Asztalos megkapta 4. személyi hibáját, így pihentetni kellett, de Nyíri és Földesi együtt próbálta helyettesíteni, Savic is betalált a hármason kívülről és Tisza kosaraival, jó küzdelemmel sikerült 29-28 -as eredménnyel zárni a negyedet. Az utolsó negyedben a visszatérő Asztalos 10 pontot szerezve nagyon aktív volt, de a többiek elfáradtak és Savic is pihenőre kényszerült, kihajtotta magát. Így, a végeredmény 100-81 lett. A két csapat közti edzettségi különbség ellenére nagyszerűen helyt állt a tartalékos NYIKSE. Akik pedig a ceglédi csarnokba látogattak, izgalmas mérkőzést láthattak, sok látványos kosárral….

Ceglédi KE - SUNSHINE-NYIKSE 100-81 (24-12, 24-23, 29-28, 23-18)