Vereség a ráadásban
2021. 05. 21.

Hosszabbításban kapott ki a NYÍKSE.

A bajnoki elsőség szempontjából fontos mérkőzést játszott a Sunshine NYÍKSE a Békés U23 ellen. A nyíregyháziaknál volt egy visszatérő játékos is a keretben, Brane Savic személyében, aki a héten már a többiekkel edzett. Jól kezdtek a hazaiak, gyorsan előnyt szereztek Tisza és Kósa pontjaival. Sokáig tartotta is a távolságot a NYÍKSE, de a negyed végére közelebb került a Békés, sőt a vezetést is átvették. A második játékrész Kósa triplájával és ziccerével indult, felváltva vezettek a csapatok. Solevic tarthatatlan volt a hazaiak számára, 24 pontot szerzett két negyed alatt, de Kósa is mindössze két mezőnykísérletet rontott el. Az utolsó másodpercekben Földesi duplájával 40-39 lett az állás, így fordultak a csapatok. Sokat nem változott a helyzet a folytatásban sem, majd 47-49-nél egy 7-0-s rohammal fordítottak a mieink. Asztalos fontos pontokat szerzett a palánk alól, Földesi pedig remekül védekezett. A negyedet Cvijin duplája zárta, 60-57-el indult a záró felvonás. A játékrész felénél Gáspár szerzett szépségdíjas kosarat, és ha minimális különbséggel is, de a NYÍKSE vezetett. Az utolsó négy perc elején viszont két gyors támadás után a Békés állt jobban, így izgalmas volt a végjáték. 74-74-el indult az utolsó perc, 15 másodperccel a vége előtt Tisza bedobott egy büntetőt, majd Kósának ütöttek oda, ő is egyet értékesített a két dobásból, megszerezve 31. pontját. Solevic viszont egyenlített, 76-76, hosszabbítás. A ráadásban rengeteg volt a rossz dobás, Tisza viszont Gáspár passza után betalált, majd Hegyi volt eredményes, 82-77. Solevic három büntetőt értékesített, 14 másodperccel a vége előtt pedig a Békés támadhatott. Solevic hármasával a vendégek fordítottak, de maradt 7 másodperce a hazai csapatnak a válaszra, ám nem sikerült pontot szerezni, így a békésiek megnyerték a találkozót.

Sunshine NYÍKSE – Békés U23 82-83 (17-21, 23-18, 20-18, 16-19, 6-7)

NYÍKSE: Tisza 9, Asztalos 17, Gáspár 5, Kósa 31/12, Zajácz 6/3

Csere: Savic, Csirpák 2, Földesi 10/3, Hegyi 2

vezetőedző: Kovács Tibor