Újra nyert a NYIKSE!
2018. 11. 10.

A Békéscsaba sem jelentett akadályt!

Pénteken 19 órától játszotta a Sunshine NYIKSE második bajnoki mérkőzését a szezonban. A Bánki tornatermében megrendezett találkozón a Békéscsaba volt a mieink ellenfele, akik a tavalyi idényhez képest megerősítetten, tehetséges, gyors fiatalokkal kiegészülve, teljes csapattal érkeztek.A meccs első első negyedében mindenki a legerősebb felállásban kezdett, fej-fej mellett volt a két csapat, de a negyed végére Takács hármasával és Asztalos szorgos kétpontosaival sikerült a hazaiaknak ellépni 7 ponttal. Ahogy az első negyedet befejezték a NYIKSE-sek, úgy indították a második negyedet is, mire feleszméltek a csabai fiúk, már 16 pont volt a nyíregyiek előnye. A harmadik negyedben sem engedett ki a hazai gárda, de már a cserepadra is nagyobb felelősség hárult és mindenki hozzátette a saját képességeit a játékhoz. Savic kinti hárompontos kísérletei továbbra is rendre eredményesek voltak, így a harmadik negyed végére már 29 pont volt a nyíregyháziak előnye. Az utolsó negyedben már többnyire a fiatalok vitték a mérkőzést. A 15 éves Csikós Botond irányította a játékot és a fiatal ötös, többek között a szintén még csak junior Nagy Danival - aki első NBII-es mérkőzésén magabiztosan és merészen játszott - megtartotta a különbséget a végéig, sőt azt két ponttal növelni is tudta, így alakult ki a végére a 31 pontos különbség.

A végeredmény: Sunshine NYIKSE - Békéscsabai KK 97-66 (27-20; 25-15; 27-15; 18-16)