Sima győzelem
2021. 10. 29.

A Tiszakécskét is legyőzte a NYÍKSE.

Az első hazai bajnokiját vívta az NB-II-ben a Sunshine NYÍKSE. A mieink a Tiszakécskét fogadták, és már az első negyedben látszott, a két csapat nincs egy súlycsoportban. Alig telt el hét perc a meccsből, amikor már húsz ponttal vezettek a nyíregyháziak. Kovács Tibor és Brane Savic – utóbbi ezúttal nem játszott – bátran nyúlt a cserékhez, akik éltek is a lehetőséggel. A második negyedben Vida büntetője után már 54-14 volt az állás, és a nagyszünet után sem állt le a NYÍKSE. Újabb húsz ponttal növelte a távolságot a hazai csapat, mely végül magabiztosan győzött az edzőmeccsnek beillő bajnokin, úgy, hogy minden pályára lépő játékos pontot szerzett. A bajnoki előtt az is eldőlt, hogy a Hepp-kupában az NB-I/B-s MEAFC lesz a nyíregyháziak ellenfele a következő fordulóban. Az sokkal nehezebb mérkőzés lesz…

Sunshine NYÍKSE – Tiszakécske 98-38 ( 30-5, 25-11, 29-9, 14-13)

NYÍKSE: Vida 13/9, Zajácz 13/3, Földesi 6, Tóth V. 16/3, Asztalos 4

Csere: Irinyi 2, Lakatos 10, Balogh B. 3, Bolden 4, Csirpák 10, Szenti 9, Skorcov 8

vezetőedző: Kovács Tibor