Négy között a NYÍKSE!
2021. 06. 11.

Döntetlen a TFSE ellen.

A férfi kosárlabda NB-II keresztjátékának második meccsén a Sunshine NYÍKSE a TFSE-t fogadta. A tét a négyes döntőbe kerülés volt. Az első meccset idegenben 69-62-re nyerte a nyíregyházi csapat. A találkozón hosszú idő után először lehettek nézők a Bánki tornatermében. Jól kezdett a hazai csapat, és Gáspár pontjaival vezetett, de 10-8-nál egy triplával fordítottak a fővárosiak. Szoros volt az állás, de a hajrá a vendégeknek sikerült jobban, így hat ponttal a TFSE vezetett az első játékrész után. A folytatás is izgalmasan alakult, mindkét csapat jól védekezett, így állandósult a különbség. A hazai hibákat könyörtelenül kihasználták a budapestiek, Földesi viszont 21-28-nál fontos kosarat szerzett. A távoli dobások kimaradtak, gyors indulásokból tíz ponttal meglépett a TFSE a második negyed felénél. Ekkor Kósa dobott triplát, majd Földesi is távolról talált be, de a vendégek is jól támadtak. Gáspár is hármast dobott, de az utolsó pillanatban a TF is betalált, így a nagyszünetben 39-44 volt az állás.
Fordulás után is nagy csata folyt a pályán, mindkét gárda jól védekezett, de a hét pontos határon belül volt a NYÍKSE. A negyed felénél Asztalos dobott triplát, majd Kósa egy duplát, így 49-49-et mutatott az eredményjelző. A fővárosiak egy időkérés után egy percen belül két hármast dobtak, így újra a vendégek vezettek. A vége előtt Savic talált be, majd Gáspár a dudaszóra dobott mezőnyből, 56-55-el kezdődött az utolsó negyed. Itt kevés pont született az első percekben, sok volt a szabálytalanság. Négy perccel a mérkőzés vége előtt két pont volt a TFSE előnye, majd Savic fontos pillanatban betörésből szerzett kosarat. Az utolsó percnek 63-66-tal vágtak neki az együttesek, és a remekül játszó Gáspár és Asztalos sikeres ziccerei döntőek voltak. Tisza egy hármassal egyenlített, így a végeredmény 70-70 lett, és mivel idegenben 7 ponttal győzött a NYÍKSE, a négy közé jutott a rájátszásban.

Sunshine NYÍKSE – TFSE 70-70 (16-22, 23-22, 17-11, 14-15)

NYÍKSE: Tisza 8/3, Kósa 12/6, Gáspár 15/3, Zajácz, Asztalos 18/3

Csere: Bíró, Savic 8, Földesi 7/3, Csirpák

vezetőedző: Kovács Tibor