Kettőből kettő
2020. 10. 17.

Az első hazai bajnokiját vívta a csapat.

A bajnokságban szintén veretlen Kiskunfélegyházát fogadta a férfi kosárlabda NB-II-ben a Sunshine NYÍKSE. Nem indult jól a meccs hazai szempontból, 0-8 után Kósa törte meg a pontcsendet egy középtávolival. Jól dobták a triplákat a vendégek, a palánk alatt viszont a NYÍKSE volt hatékonyabb, és gyakran csak szabálytalanul tudták megállítani a félegyháziak a hazai magas embereket. Szoros volt az első negyed. A folytatásban már jöttek a hazai triplák is, és gyors indításokból is rendre pontot szerzett a Nyíregyháza, de a hajrában visszajött a Kiskunfélegyháza.

A harmadik felvonás elején sok pontatlanság jellemezte mindkét csapat játékát, de a mieinknek sikerült rendezni a sorokat, így 66-58-al indult az utolsó negyed. Bár tíz pontra is nőtt a különbség, az eladott labdák után egy ideig lőtávolban maradt a Kiskunfélegyháza, de végül a Sunshine NYÍKSE végig kézben tartva megnyerte a találkozót, és második bajnokiján is győzött.

Sunshine NYÍKSE – Kiskunfélegyházi KC 85-75 (27-26, 22-18, 17-14, 19-17)

NYÍKSE: Tisza 7, Földesi 9, Kósa 21, Asztalos 7, Befahy 21
Csere: Bíró 3, Oláh 4, Zajácz 9, Kazai, Csirpák 4
Edző: Kovács Tibor