Győzelemmel indult a rájátszás
2021. 04. 12.

A DEAC-Campusfesztivál volt a vendég.

Megkezdődött a rájátszás a férfi kosárlabda NB-II-ben. A Sunshine NYÍKSE hazai pályán a DEAC Campusfesztivál együttesét fogadta. A hazaiak dolgát nehezítette, hogy több alapemberre nem számíthatott Kovács Tibor vezetőedző. Jól kezdett a NYÍKSE, de 12-6 után jött egy 7-0-s hajdúsági roham, így fordítottak a vendégek, ám használt az időkérés, mert a negyed végére ismét a Nyíregyháza állt jobban. Gyors támadásokat vezettek a hazaiak, és a jól játszó Földesi kosarával már 10 pontra hízott az előny. Távolról lényegesen pontosabban dobott ekkor a NYÍKSE, de a játékrész végére Szarvas belőtte magát, és tripláival közelebb kerültek a vendégek, így 47-45-el fordulhattak a csapatok. A mieinknél Tisza volt hatékony, 16 pontjával féltávnál a mezőny legeredményesebb tagja volt. A harmadik negyedben sok lepattanót szedett saját palánkja alatt a NYÍKSE, ami kellett, mert szoros volt az állás, és több közeli dobás is kimaradt mindkét oldalon. A játékrész végére megnyugtató előnyt szereztek a hazaiak, akik lerohanással könnyű kosarakat szereztek, miközben a palánk alatt Asztalos nagyszerűen védekezett. 77-61-el indult az utolsó negyed, és egy 6-0-val húsz pont fölé nőtt a differencia. Ezt szinte végig tartotta a csapat, így a Sunshine NYÍKSE győzelemmel kezdte a rájátszást.

Sunshine NYÍKSE – DEAC Campusfesztivál 94-77 (26-18, 21-27, 30-16, 17-16)

NYÍKSE: Asztalos 12, Tisza 26/9, Földesi 18/6, Zajácz 14/3, Kósa 9/3

Csere: Csirpák 3, Pálkerti 9/3, Hegyi, Balogh B.B , Major 3/3

vezetőedző: Kovács Tibor