A Gyulát is legyőzte a NYÍKSE
2021. 11. 13.

Maradt a veretlenség.

A Gyula ellen lépett pályára a Sunshine NYÍKSE a férfi kosárlabda NB-II-ben. A nyíregyháziak veretlenül várhatták a találkozót. Jó távoli dobásokkal indult a meccs, két triplával az első negyed derekán meglépett a NYÍKSE. Földesi zsákolás után már 19-10 volt az állás, és nyerte is a játékrészt a hazai csapat. A folytatásban megrázta magát a nyíregyházi csapat, és gyorsan tíz pont fölé nőtt a különbség Zajácz kosaraival. Ez állandósult, sok volt a pontatlanság a mieinknél, de a nagyszünetben 51-37 volt az állás. Fordulás után viszont már húsz pontra nőtt a távolság, és Földesi vezérletével beindult a NYÍKSE henger. A vendégek fáradni látszottak, ezt pedig kihasználta a hazai csapat, mely a záró negyedben alaposan megszórta a Gyulát, és biztosan győzött, így továbbra is százszázalékos.

Sunshine NYÍKSE – Gyulai Color KE 106-60 (27-17, 24-20, 25-13, 30-10)

Nyíregyháza: Tóth V. 14/3, Asztalos 3, Vida, Zajácz 15/6, Földesi 28/3

Csere: Vámos 15/3, Bíró B. 2, Lakatos Zs. 7/3, Balogh B.2, Irinyi 4, Bolden 5

vezetőedző: Kovács Tibor