102 pont is kevés volt a győzelemhez
2018. 11. 16.

Igazi rangadót játszott egymással a NYIKSE és a DEAC.

Szerdán késő este a DEAC Campus Festival ellen játszotta első idénybeli idegenbeli mérkőzését a Sunshine NYIKSE. A Debrecenben megrendezett találkozón nagyon álmosan kezdtek a nyíregyháziak az első negyedben, így gyorsan elléptek a rutinos, 10 éve együtt játszó debreceniek! A második negyedben viszont a NYIKSE fiataljai felpörgették a játékot és a center Vizi Roli védekezésével és Baranyai Zsolt gyors indulásaival meccsbe tudott maradni a csapat. A 3. negyedben Asztalos és Savic vitte a hátán a csapatot, de a különbség csak egy-két percre tudott csökkenni a két együttes között. Az utolsó negyedben viszont érezhető volt, hogy a hazaiak elkezdtek fáradni, ekkor már Takács és Savic  hárompontosaival és a palánk alatt szorgoskodó Asztalos dupláival kétszer is 10 ponton belülre kerültek a mieink, de a játékvezetők többször vitatottan kiosztott technikai hibáinak köszönhetően nem bírt a csapat tízen belülre kerülni. Így mikor 10 pont különbségnél egyszerre 2 technikait osztottak ki a csapatnak, újra 20 pont lett a különbség, majd megint felpörgött a gárda és újra 10 pont lett csak a differencia. Ezt azonban nem tudta lejjebb dolgozni a nyíregyi csapat. Így marad a remény, hogy tavasszal sikerül otthon visszavágni a Debrecennek. A 102 dobott pont nem kevés idegenben, de a DEAC Campus Fesztivál ellen ez is kevés volt.

Legközelebb jövő héten pénteken (november 23-án) játszik hazai pályán a NYIKSE, a tavaly és tavaly előtt is jól szereplő PRIMA SE ellen a Bánkiban 19.00-tól

A végeredmény DEAC Campus Festival - SUNSHINE-NYIKSE 112-102 (31-14, 26-2928-26, 27-33)