A csapat

A CSAPAT a 2016/2017 szezonban

_______

A NYIKSE otthonra talált a Bánkiban.

TAO forrásból, sportfejlesztési programunk keretében felújítottuk a Bánki Donát Műszaki Középiskola és Kollégium tornatermét, öltözőit.

_______

Pénteken (10.28.) játszott a nyikse NBII-es csapata Miskolcon. Annak ellenére, hogy a házigazdáknál három NBI/B csoportos játékos is pályára lépett, az első negyed nagyon kiegyensúlyozott volt, többszört úgy tünt, hogy a Nyikse fiatalosabb csapata jobb játékerőt képvisel. Mégis, a második negyed kivételével a negyedek végén a jobban koncentráló hazai csapat mindig tudta növelni előnyét. A jelek továbbra is biztatóak, de ilyen komoly NBII-es bajnokságban, ahol  8-10 csapat közel azonos játékerővel bír, csak úgy lehet eredményt elérni, ha a koncentráció tekintetében nincsenek hullámvölgyek. Hiába tudott felzárkózni többször is a Nyikse, de sajnos a mérkőzés utolsó 4 percében megint dekoncentráltan játszott, amit könyörtelenül kihasznált a MEAFC, így a végén tovább tudta növelni előnyét.

MEAFC - Sunshine NYIKSE  82-66 (23-14; 14-20; 18-17; 27-15)

_______

A szezon első NB-II-es mérkőzésén... elmaradt a bravúr!

_______

A 2015/2016 szezonban a CSAPAT eddigi sajtómegjelenései

Adidas Streetball Nyíregyháza 2016

"Pattognak a labdák, potyognak a kosarak Nyíregyházán"

A Stereetball tornán a csapat I. helyezést ért el.

Senior torna Nyíregyháza 2016

"MARIKÁRA ÉS SÖNYIRE IS EMLÉKEZTEK"

A Senior tornán a csapat I. helyezést ért el.

NB.II.es csapat 2015 / 2016

A MEGYEI BAJNOKSÁG STATISZTIKÁJA

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Férfi Felnőtt Kosárlabda Bajnokságban szereplő csapatunk 2007-ben alakult, és azóta is a bajnokság állandó résztvevője. Első évünkben a 7 csapatos bajnokságban rögtön sikerült a legfényesebb érmet megszereznünk és a 2008. júniusi Észak-alföldi Regionális rájátszásban 3 csapat közül szintén a dobogó legfelső fokára állhattunk.
A 2008-2009-es bajnoki évadban 11 győzelemmel és 3 vereséggel zártunk, a rá következő évben a mérleg 8 győzelem és 2 vereség volt, mely a második helyezéshez volt elég. Az elmúlt szezonban a csapat csak az egymás elleni rosszabb mérlegnek köszönhetően szorult le a dobogóról.

A Sunshine Nyikse és a Másnaposok hivatalos jegyzőkönyve

-----

MEGYEI BAJNOKSÁG 2012/2013

A Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Férfi Felnőtt Kosárlabda Bajnokságban szereplő csapatunk a 2012-2013 bajnoki szezonban eddig 4 mérkőzést játszott a 14-ből. A szereplésünk mondjuk úgy "elfogadható"! Négy mérkőzésből négy győzelem, 337 dobott és 237 kapott pont.

Hazai pályán:
Sunshine-NYIKSE - NYFSE                               75:60
Sunshine-NYIKSE - Nyírsuli Kosárakadémia        73:62
Sunshine-NYIKSE - Nyírsuli                              105:40
és idegenben:
NYFSE - Sunshine-NYIKSE                                75:84

Bízom benne, hogy a továbbiakban is hasonló eredményekről számolhatok be!
[nyikse]

Híreink

Új kosárlabda pálya

Új szabadtéri kosárlabda pályákat építettek a Nyíregyházi Szakképzési Centrum Bánki Donát Műszaki Középiskolában.